Wybierając chusteczki nawilżane dla maluszka, każda mama zastanawia się, czy nie wywołają one podrażnienia lub uczulenia na delikatnej skórze dziecka. Na rynku dostępnych jest wiele produktów do pielęgnacji niemowląt. Niestety składniki w nich występujące, często uczulają. Nie dzieje się tak w przypadku chusteczek WaterWipes. Dlaczego? Mają najprostszy skład – woda i kropla ekstraktu z owoców.

Prosty skład WaterWipes

Chusteczki te powstały z myślą o delikatnej, wrażliwej skórze noworodka. Są polecane przez położne i uzyskały pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Składają się w 99,9% z oczyszczonej wody. Dzięki temu umycie zabrudzeń jest niezwykle łatwe. Pozostałe 0,1% to naturalny konserwant – ekstrakt z pestek grejpfruta. chusteczki waterwipes do kupienia Soapberry zawierają także delikatny środek myjący – wyciąg z orzechów mydlanych. Produkt nie zawiera alkoholu i żadnych chemicznych dodatków. Dlatego nie wywołuje alergii oraz nie zapycha porów skóry. Nie zawiera także sztucznych zapachów. Chusteczki WaterWipes mogą służyć do wycierania buzi po posiłku lub do pielęgnacji całego ciała między kąpielami. Można ich bezpiecznie używać nawet w przypadku odparzeń. Co prawda nie leczą skóry, ale nie wywołują dalszych podrażnień. Chusteczki wykonano z odnawialnych włókien roślinnych. Materiał jest delikatny, ale jednocześnie bardzo wytrzymały.

Wygodne w użyciu

Chusteczki nawilżane są popularne i bardzo praktyczne. Przeważnie pojawiają się w domu wraz z małym dzieckiem i zostają na dłużej. Są wygodne w użyciu. Nie służą wyłącznie do pielęgnacji i w trakcie przewijania. Można nimi przecierać nie tylko dziecięce stoliki, ale w sytuacjach awaryjnych również tapicerkę, umywalkę lub buty. Przydadzą się w podróży, na zakupach, czy do szybkiego umycia małych rączek na spacerze lub na placu zabaw. Chusteczki WaterWipes poza naturalnością, mają jeszcze jeden ważny atut. Są biodegradowalne. Używając ich często, nie zaśmiecamy środowiska. W ciągu 12 tygodni ulegają całkowitej biodegradacji.